
- Geplaatst door DPRS
- Op 19 juni 2018
Regelmatig schrijft bestuurder Gabriele Kasten van Pieter Raat over haar belevenissen, inzichten en ervaringen in de zorg en/of binnen de organisatie. Deze teksten worden gepubliceerd via deze nieuwsbrief en als BLOG op onze website www.dprs.nl en facebookpagina (De Pieter Raat Stichting).
Blog: Zeg het voort!
Ik herinner het me nog als de dag van gisteren, toen mijn baas twintig jaar geleden over zijn vakantieplannen vertelde. Samen met zijn vrouw zou hij in de zomervakantie naar een camping richting Frankrijk vertrekken. Met grote verbazing keek ik hem aan. Je gaat toch niet in je vakantie kamperen?!
Inmiddels ben ik twintig jaar verder en heb ik menig keer zelf met de tent op de camping gestaan. Ondanks de dagenlange inpakstress en de vermoeiende autorit, ruil ik mijn comfortabele huis in voor een spartaans plekje op de camping (afgelopen jaar nog in Slovenië) en deel ik sanitaire voorzieningen met wildvreemde mensen.
Toen ik bij De Pieter Raat Stichting ging werken, raakte ik meteen enthousiast over de Gouden Dagen Campingweken. Gedurende deze twee campingweken geniet ik elke ochtend van de verwachtingsvolle spanning onder onze senioren, voordat zij samen met hun begeleiders naar Droompark Molengroet in Noord-Scharwoude vertrekken.
Eenmaal op de camping gearriveerd, gaan zij koffie drinken, wandelen, spelletjes doen of gewoon naar het bonte campingleven om hen heen kijken. Aan het einde van de dag sluiten in wisselende samenstelling stafmedewerkers, relaties van Gouden Dagen Heerhugowaard of leden van onze Raad van Toezicht aan, om de BBQ-maaltijd te verzorgen. Wat de dag compleet maakt, is het samen zingen van Nederlandse liedjes onder begeleiding van een zanger met gitaar. Zo waande zich een cliënt van De Pieter Raat Stichting met geheugenproblemen weer even in de nostalgische tijd van vroeger en zong de liederen van toen luidkeels mee. Dat familie ‘s middag op de camping op bezoek kwam, was onze cliënt al lang weer vergeten.
De Campingweken zijn een prachtige belevenis voor onze senioren. Tegelijkertijd zien wij ook, dat voor sommige senioren een campingdag best zwaar wordt. We signaleren dat de zorgbehoefte door de jaren heen toeneemt en zwaarder wordt. Uiteraard hebben wij hier oog voor en proberen op de individuele zorgvragen in te spelen en voor een veilige omgeving te zorgen. Dit houdt in dat wij met sommige senioren volgend jaar misschien andere activiteiten plannen. Gouden Dagen beoogt samen met De Pieter Raat Stichting aan de wensen van onze senioren recht te doen en hen een gouden verwendag te bieden.
Naast onze eigen bewoners kent Heerhugowaard natuurlijk nog veel meer senioren voor wie wij ook graag een dagje uit op de camping willen organiseren. Wij hopen dan ook volgend jaar nieuwe senioren op de camping te verwelkomen en ook hen een dag met een gouden rand te kunnen bieden. Want de Campingdagen zijn leuk, gezellig en bieden een ontspannen dagje weg. Ik zou zeggen: “Zegt het voort!”, zoals ook mijn baas twintig jaar geleden al deed.
0 Reacties